Natalya

Nazywam się Natalia , a moje przezwisko to Katiusza, mam 13 lat
Komunizm jest najwspanialszym światopoglądem i najbardziej sensownym według mnie. Człowiek w komunizmie jest oceniany według tego jak pracuje a nie na jakim jest stanowisku , komunizm dąży do wyeliminowania pieniądza który jest wartością kapitalistyczną. Człowiek socjalistyczny traktuje drugiego jak swego brata; kobietę, rolnika, robotnika, żołnierza, biednego itp. po równo.
Oraz system podatków jest prowadzony w idealny sposób- bogatsi ludzie mieli wyższe podatki , a uboższy mniejsze.
Za komunizmu nie było firm prywatnych dzięki czemu wszystko było pod kontrolą i opieką państwa które m.in ustawiało ceny towarów dzięki czemu w każdym sklepie była taka sama cena.
Człowiek wreszcie zaczął być równy , nie przypisany do kasty społecznej przez której sam sobie nie wybrał ; od urodzenia miał szanse iść do szkoły która zresztą dzięki komunizmie zaczęła być dla wszystkich i darmowa (dzięki upaństwowieniu jej)
W erze Polski Ludowej legalna była aborcja na życzenie , i kościół nie miał nic do gadania ponieważ został odcięty od polityki do której wcześniej miał szeroko objęte prawo (kwestie małżeństw, aborcji, symboli religijnych, spraw seksualnych, ..)
Komunizm głosi również kolektywizacje która jest dobra , zrzesza ludzi do wspólnej pracy dla dobra narodu .Biedniejsze gospodarstwa miały dzięki temu szansę się rozwinąć, a majątek kułaków powinien być odebrany i przeznaczony na kołchozy.Szanuje wszelakie typy komunistów bo jestem zdania że powinniśmy się jednoczyć bo jest nas dość mało.A różnice między typami komunizmu można przedyskutować.Komunizm można wprowadzić tylko drogą rewolucji- w obecnych czasach świat polityczny nie jest demokratyczny i sprawiedliwy. Komuniści nie mają wprawdzie żadnych praw, nie mogą mieć własnych gazet (przykład "Brzask") , organizować różnych spotkań , wyrażać opinii itp. jedynie mogą mieć partie która nie może działać.. a przecież to nie na tym polega.. Tylko gdy proletariat się zjednoczy i stanie do walki ,mamy szanse wygrać

Znajomi

Album zdjęć

.